Pásztor mónika bogi kérdése:

Matekzseni segítségét kérhetem?


Délután 4-re kellene kettő feladatot megcsinálnom.

Így hangzanak:

1. Egy adott területre a palántaszükséglet 523 db. Hány db-ot kell vásárolnom, ha a biztonsági tartalék 3%?


2. Hány db dinnyepalántát kell vennem fél hektárnyi területre, ha a növény sortávolsága 1,2 méter, tőtávolsága 0,8 méter és 3%-os biztonsági tartalékkal számolok? Hány mázsa termés várható, ha palántánként 70 kg dinnyére számítunk?


19/L végzős szakmai év



2021. jan. 8. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
#kamu vagy kérj felmentést matekból ha 19 évesen nem megy ez az 5.es feladat.
2021. jan. 8. 09:09
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

1)

0,97*x=523

x=523/0,97

x= 539,2 => 540 palántát kell venni.

2021. jan. 8. 10:05
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

2) Fél hektár 50m * 100m

[100/1,2]=83

[50/0,8]=62

Palánta szükséglet: 83*62

Innen az 1) szerint dolgozz!

2021. jan. 8. 10:08
 4/4 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Na ebből lesz az anyag kár. Amikor az ilyenekre bízzák beruházás egy részét. Egyszerűen nem tudom elképzelni, mi lehet a fejében, ha szakma előtt 2 perccel ez sem megy matematikából.
2021. jan. 8. 10:53