Délután 4-re kellene kettő feladatot megcsinálnom.
Így hangzanak:
1. Egy adott területre a palántaszükséglet 523 db. Hány db-ot kell vásárolnom, ha a biztonsági tartalék 3%?
2. Hány db dinnyepalántát kell vennem fél hektárnyi területre, ha a növény sortávolsága 1,2 méter, tőtávolsága 0,8 méter és 3%-os biztonsági tartalékkal számolok? Hány mázsa termés várható, ha palántánként 70 kg dinnyére számítunk?
19/L végzős szakmai év
2021. jan. 8. 09:04
1/4 anonim válasza:
#kamu vagy kérj felmentést matekból ha 19 évesen nem megy ez az 5.es feladat.
2/4 anonim válasza:
1)
0,97*x=523
x=523/0,97
x= 539,2 => 540 palántát kell venni.
3/4 anonim válasza:
2) Fél hektár 50m * 100m
[100/1,2]=83
[50/0,8]=62
Palánta szükséglet: 83*62
Innen az 1) szerint dolgozz!
4/4 anonymousreview60 válasza:
Na ebből lesz az anyag kár. Amikor az ilyenekre bízzák beruházás egy részét. Egyszerűen nem tudom elképzelni, mi lehet a fejében, ha szakma előtt 2 perccel ez sem megy matematikából.