Ismét egy matematikai feladat.

Így hangzik:

A porcsinrózsát 10 centiméteres sor és tőtávolságra ültetjük. Hány tőre van szükségünk, ha egy 2 méter hosszú és 1,5 méter széles ágyásunk van? Veszteségre 10%-kot számolunk.


19/L végzős szakmai év



2021. jan. 5. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de ezt hogy a francba nem tudod kiszámolni?

Elég lenne csak felrajzolni egy „kockás” füzetbe, és megszámolni a rácspontokat, ha már számolni nem szeretnél.

Vagy a 8% kiszámítása nem megy?

2021. jan. 5. 16:03
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
*10%
2021. jan. 5. 16:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

0,9*x=21*16

x=21*16/0,9=373,33333 =>34

2021. jan. 5. 16:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs 374!
2021. jan. 5. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
3-as, szerintem nem tévedek nagyot, hogyha azt mondom, hogy a virágágyás széleitől is ki kell mérni a 10 cm-es távolságot. Ebben az esetben a 21*16 valójában 19*14=266. Ennek kell vennünk a 10%-át, ami 26,6=~27, ennyivel kell több virágot vennünk, így 293 darab virágra van szükség.
2021. jan. 5. 16:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát, így még mindig ne értem. Összezavarodtam. Melyik a helyes megoldás? Amit 3-as írt vagy amit 5-ös? Én segghülye vagyok matekból. Nem véletlenül kaptam felmentést. Vannak olyan dolgok amik jól mennek például egy mértékegységváltást azt meg tudok oldani, viszont egy ilyen bonyolulthoz már segítség kell. :(
2021. jan. 5. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik a helyes, hogy hogyan értelmezzük a feladatot.

Ha például a virágláda sarkába is ültethető virág, akkor a 3-as válasza a jó, ha pedig a virágláda oldalaitól is meg kell hagyni a 10 cm-es távolságot, akkor az ötösé.

Ehhez a feladathoz nem kell jónak lenni matekból, és egyáltalán nem bonyolult.


Talán így jobban el tudod képzelni; tegyünk egymás mellé 20 darab széket. Hány embert tudsz leültetni a székekre, hogyha a lehető legtöbb embert kell leültetned, és két leültetett ember között kell, hogy legyen 2 szék?

Na, ha ezt sikerül megoldani, akkor esély van arra, hogy az eredeti feladatot is meg tudod oldani.

2021. jan. 5. 16:43