Valami matekzseni segítsen a házakkal, mert fogalmam sincs, hogy hogyan kell?


1. Egy szakadék mélységét meghatározhatatlan, ha lemérjük, hogy beleejtett kő koppanását az elengedhetetlen után mennyivel később halljuk meg. Milyen mély a szakadék, ha azt tapasztaljuk, hogy ez az időkülönbség 10s? ( A gravitációs gyorsulás értéke g=9,81m/s2. A hang terjedési sebessége 340m/s)


2. A téglalap alakú halastó oldalai 120m és 160m hosszúságúak. A téglalap egyik átlója mentén ott vernek le egy cölöpöt, ahonnan a kisebbik oldal két vége derékszög alatt látszik. Milyen messze van a cölöp a halastó oldalait?


3. Egy téglalap alakú füves park területe 4000m2. A parkban az oldalakkal párhuzamosan két betonút keresztezi egymást. Az egyik út területe 400m2, a másiké 250m2. A park területének hány százalékát borítja fű?


4. Egy iskolák közötti kerékpárversenyen 4 fős csapatok indultak. Egy iskola csak egy csapattal nevezhető. A verseny kezdetén a résztvevők bemutatkoztak egymásnak, minden diák minden olyan diákkal kezet fogott, aki nem iskolatársa,így 336 kézfogásra került sor. A versenyt követő búcsúesten minden diák minden diákkal koccintott egy pohár üdítővel. Hány koccintásra került sor?


2016. dec. 29. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

3. Ha 4000 m2-ből 400+250 m2 út, a többi fű, vagyis 4000-650 m2=3350 m2.

A park területének 3350/4000*100 %-t borítja fű. Így más ki tudod számolni?

2016. dec. 29. 15:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Helyesen: Így már ki tudod számolni?
2016. dec. 29. 15:09
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon szépen köszönöm

A többinél is tudnál segíteni?

2016. dec. 30. 08:19
 4/5 anonim ***** válasza:

4. 4 fős csapatok között 16 kézfogás van (4*4)

Tehát 336:16=21 az a szám, ahányszor a csapatok közül 2-t ki tudunk választani.

Ha x a csapatok száma, akkor x*(x-1)/2= 21. Ebből x=7.

Vagyis 7 a csapatok száma, a gyerekek száma 7*4=28.


Ha minden diák minden diákkal koccint, akkor (28*27)/2 koccintásra fog sor kerülni a búcsúesten.

2016. dec. 30. 15:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnek rossz a szövege, nézd át még egyszer. (meghatározhatatlan?, elengedhetetlen?)
2016. dec. 30. 15:53