MATEKZSENIK! SEGITSEG? bizonyitsd, hogy (x a negyzeten+3x) * (x a negyzeten+3x+10) +25 negyzetszam?

2017. nov. 28. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

(x^2+3x)*(x^2+3x+10)+25

Az egyszerűség kedvéért írjuk át úgy, hogy x^2+3x=a


a * (a+10)+25 = a^2 + 10*a + 25

ez éppen

(a+5)^2


Vagyis a kifejezés

(x^2+3x+5)^2

Ha x egész, akkor ez egy egész szám négyzete, vagyis négyzetszám.

2017. nov. 28. 20:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor jol csinaltam, koszii! 😻😻😻
2017. nov. 28. 20:49