2017. nov. 28. 16:49
1/2 anonim válasza:
(x^2+3x)*(x^2+3x+10)+25
Az egyszerűség kedvéért írjuk át úgy, hogy x^2+3x=a
a * (a+10)+25 = a^2 + 10*a + 25
ez éppen
(a+5)^2
Vagyis a kifejezés
(x^2+3x+5)^2
Ha x egész, akkor ez egy egész szám négyzete, vagyis négyzetszám.
2/2 A kérdező kommentje:
Akkor jol csinaltam, koszii! 😻😻😻
2017. nov. 28. 20:49