Matekzsenik segítség kene a haziban?


Sziasztok! Érettségi könyvből oldok meg feladatokat, de egy kettőnél elakadtam.

-Hány számjegyű az 5ahuszonkettediken 4atizenegyediken művelet eredményének tízes szamrendszerbeli alakja?-

-egy deltoid egyik átlója 22fok és 76fokos szögekre bontja a négyszög egyik szögét.hatarozza meg a deltoid szogeit-

-adjon meg két olyan halmazt, melyek uniója a [-2;5] metszete a [0;2[ halmaz!

-egy osztály tanulóinak egyharmada balkezes, a jobbkezesek 40%a fiú. Hányan vannak az osztályban, ha 12 jobbkezes lány van?-

-melyek azok az alfa hegyesszögek, amelyekre a cos alfa nagyobbegyenlő egyketted teljesül?-

ELŐRE IS KÖSZÖNÖK MINDEN SEGÍTSÉGET!


2018. febr. 27. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézzük az utolsót!

Ha cosα = 1/2, akkor α = 60 fok.

cosα akkor lesz nagyobb, ha α csökken.


Mivel hegyesszöget kér a feladat, a megoldás:

60 fok >= α > 0

.

.

.

Nézzük a 3. feladatot! Ez egyszerű. Legyen A=[-2;2[, B=[0;5].

2018. febr. 27. 17:04
 2/6 anonim ***** válasza:

1. 5^22 és 4^14 között milyen művelet van?

2. Felrajzolod a deltoidot és behúzod két átlóját, amik egymással merőlegesek. Ezek háromszögekre bontják a deltoidot. Mivel egy háromszögben a szögek összege 180°C, így minden kiszámolható.

3. Ezt egyszerűbb lenne lerajzolnod, a metszetük a közös intervallum, az unió pedig a kettő együtt. Tehát az egyik intervallum az unió alsó pontja és a metszet felső pontja, a másik pedig fordítva.

4. Jobbkezesek 40%-a fiú -> 60%-a lány, ezt tudjuk, hogy 12. Tehát mennyi a jobbkezesek 100%-a? A jobbkezesek pedig az osztály kétharmadát teszik ki, ami megint csak százalékszámítás.

5. ezt már megoldották előttem.

2018. febr. 27. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:

4. feladat


osztály: x fő

balkezes: 1/3 x fő

==>

jobbkezesek: 2/3 x fő


jobbkezes fiúk: 4/10 * 2/3 x = 8/30 x

==>

jobbkezes lányok: 6/10 * 2/3 x = 12/30 x = 2/5 x


jobbkezes lány: 12 fő


2/5 x = 12

x = 30

2018. febr. 27. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Feltételezem 5^22 és 4^14 között szorzás van. Ebben az esetben tudjuk, hogy 2*2 = 4, alakítsuk is át: 4^14 = 2^28, így ez jön ki:


5^22 * 2^28, bontsuk szét mégjobban: 5^22 * 2^22 * 2^6, ez máris barátságosabb, hiszen összevonhatjuk: 10^22 * 2^6 és kész is vagyunk.

2018. febr. 27. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Érettségi ?!

Itt látható a második feladat megoldása:

[link]

(ötödik(es) feladat)

2018. febr. 27. 17:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!
2018. febr. 27. 18:02