Tudnátok segíteni ebben a matek háziban?


A feladat:Egy P pontból a körhöz húzott két érintô 67 fokos szöget zár be.Mekkora szögben látszik az érintési pontokat összekötô EF húr a kör pontjaiból?


Elôre is nagyon szépen köszönöm a segítséget

(Sajnos már a kérdést sem igazán értem)


2018. jan. 29. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is le kellene rajzolnod, hogy legalább a feladatot megértsd. A PEF háromszög egyenlő szárú, tehát a másik két szög = (180-67)/2 = 56,5 fok.


Ha a kör O középpontját összekötjük az E és az F pontokkal, háromszöget kapunk. Az OE szakasz merőleges a PE szakaszra, így az OEF háromszög E pontnál lévő szöge = 90-56,5 fok = 33,5 fok. Ugyanennyi a háromszög F pontnál lévő szöge is. Az O pontnál lévő szög = 180-33,5-33,5 = 113 fok.


A kerületi szög mindig fele a középponti szögnek, tehát a megoldás: 113/2 fok = 56,5 fok.

2018. jan. 29. 10:51
 2/2 anonim ***** válasza:

Remélem, ebből a kérdést és a választ is megérted:

[link]

2018. jan. 29. 11:15