Segítene valaki a matek háziban?


a.) hány oldalú sokszögnek van százszor annyi átlója, mint ahány oldala?

b.) ennek a sokszögnek mennyi a belső szögeinek az összege?

c.) ennek a sokszögnek mennyi a külső szögeinek összege?


Nagyon sokat próbálkoztam vele, de valahogy sose sikerült, mindig más szám jött ki... Az a.)-nál 14-et kaptam eredményül, de nem vagyok benne biztos, hogy jó lenne... Előre is köszönöm, ha segítetek:)



2017. okt. 10. 23:40
 1/3 vurugya béla ***** válasza:

n*(n-3)/2 = n*100

ezt kell megoldani.

azaz n^2-203*n=0

Megoldva n=0 vagy n=203

Azaz a 203 oldalú sokszög lesz az.

b) és c) innen már adja magát...

2017. okt. 10. 23:54
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

"százszor annyi átlója"

Nem TÍZSZER annyi? (Az n=23 lenne)

2017. okt. 10. 23:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az első válaszolónak:) második válaszadó: nem, nem tízszer annyi, hanem százszor. A tankönyv feladatában legalábbis ez áll.
2017. okt. 11. 01:27