a.) hány oldalú sokszögnek van százszor annyi átlója, mint ahány oldala?
b.) ennek a sokszögnek mennyi a belső szögeinek az összege?
c.) ennek a sokszögnek mennyi a külső szögeinek összege?
Nagyon sokat próbálkoztam vele, de valahogy sose sikerült, mindig más szám jött ki... Az a.)-nál 14-et kaptam eredményül, de nem vagyok benne biztos, hogy jó lenne... Előre is köszönöm, ha segítetek:)
2017. okt. 10. 23:40
1/3 vurugya béla válasza:
n*(n-3)/2 = n*100
ezt kell megoldani.
azaz n^2-203*n=0
Megoldva n=0 vagy n=203
Azaz a 203 oldalú sokszög lesz az.
b) és c) innen már adja magát...
2/3 anonim válasza:
"százszor annyi átlója"
Nem TÍZSZER annyi? (Az n=23 lenne)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az első válaszolónak:) második válaszadó: nem, nem tízszer annyi, hanem százszor. A tankönyv feladatában legalábbis ez áll.
2017. okt. 11. 01:27