Matek háziban kéne egy kis segítség. Ezen a linken megtaláható a feladat. Azt is meg akarom tudni, hogy, hogy kell megcsinálni a feladatot?

[link]

2017. okt. 15. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves Levente!


A lényeg, hogy feladatonként összzeszámold a kedvező események számát és legalább egyszer az összes esemény számát. Itt n= 161+73+44+14+30+14+8+2=346 A feladatoknál az a bizonyos "vagy" megengedő vagyra utal. Tehát a. feladat esetén a ka=44+14+8+2=68. b. feladat esetén kb=346-(14+8+2)=322 Míg a c. feladat esetén kc=161+73+44=278, azoknak a mezőknek az értékeit veszed elő, amelyek megfelelnek a feladat feltételeinek. Tehát a feladatok valószínűségei rendre ka/n=68/346, kb/n=322/346 ill. kc/n=278/346. Sz. Gy.

2017. okt. 15. 22:48