Állítólag ez egy "hú de könnyű" feladat, de én béna vagyok matekból, úgyhogy fingom sincs, hogy kell megcsinálni. Koordináták és sugár kellene. Kérlek magyarázzátok el nekem. :)2017. szept. 17. 16:09
1/5 anonim válasza:
De mit akarsz vele kezdeni?
Kifejezni x-ből y-t?
És az egész x+1 a négyzeten van, vagy csak az 1 van négyzeten?
2/5 anonim válasza:
Ez egy kör egyenlete akarna lenni? Tehát x^2 + (y+1)^2 - 4. Ugye a kör egyenlete így néz ki: (x-u)^2 + (y-v)^2=sugár^2. Az u és v a kör középpontja. A te esetedben az u=0 a v=-1 a sugár pedig 2.
3/5 anonim válasza:
Bocsi egy lépést kihagytam (ha esetleg nem értenéd hogy jött ki): x^2 + (y+1)^2 - 4=0 átrendezve kapjuk hogy: x^2 + (y+1)^2 = 4.
4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy köregyenlet! Köszönöm, nagyon okos vagy! :)
2017. szept. 17. 18:44
5/5 anonim válasza:
Sima kör egyenlet
Amúgy nem tudom használsz-e zárójelet.
K(u,v)
x^2+(y+1)^2-4=0
Rendezve
x^2+(y+1)^2=4
Az általános képletből pedig tudni fogjuk hogy:
(x+0)^2+(y+1)^2=4
Amely szerint:
K(0,-1) és r pedig 2.
Biztos tanultatok ehhez képletet, azt már ha nem haragszol nem írom fel:)