Hogy kell ezt megcsinálni: xa négyzeten+y+1a négyzeten-4=0?

Állítólag ez egy "hú de könnyű" feladat, de én béna vagyok matekból, úgyhogy fingom sincs, hogy kell megcsinálni. Koordináták és sugár kellene. Kérlek magyarázzátok el nekem. :)

2017. szept. 17. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

De mit akarsz vele kezdeni?

Kifejezni x-ből y-t?


És az egész x+1 a négyzeten van, vagy csak az 1 van négyzeten?

2017. szept. 17. 16:17
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy kör egyenlete akarna lenni? Tehát x^2 + (y+1)^2 - 4. Ugye a kör egyenlete így néz ki: (x-u)^2 + (y-v)^2=sugár^2. Az u és v a kör középpontja. A te esetedben az u=0 a v=-1 a sugár pedig 2.
2017. szept. 17. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi egy lépést kihagytam (ha esetleg nem értenéd hogy jött ki): x^2 + (y+1)^2 - 4=0 átrendezve kapjuk hogy: x^2 + (y+1)^2 = 4.
2017. szept. 17. 17:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy köregyenlet! Köszönöm, nagyon okos vagy! :)
2017. szept. 17. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Sima kör egyenlet

Amúgy nem tudom használsz-e zárójelet.


K(u,v)

x^2+(y+1)^2-4=0

Rendezve

x^2+(y+1)^2=4

Az általános képletből pedig tudni fogjuk hogy:

(x+0)^2+(y+1)^2=4

Amely szerint:

K(0,-1) és r pedig 2.


Biztos tanultatok ehhez képletet, azt már ha nem haragszol nem írom fel:)

2017. szept. 17. 18:55