Sziasztok! Az alábbi feladatban tudnátok nekem segíteni?2020. dec. 30. 23:42
1/1 anonim válasza:
Elméleti rész :
Feladat:
H2 25t% CO 75t%
Legyen 100g abból 25g H2 75gCO
H2=25g M=2g/mol n=12.5mol
CO=75g M=28g/mol n=2.68mol
12.5+2.68=15.18mol
12.5/15.18*100=82.3n% H2 és 17.7n% CO
0.823*2+0.177*28=6.6g/mol az átlagos moláris tömeg. (remélem nem számoltam el így hajnalban semmit)