A hidrogén és szén-monoxid átlagos moláris tömegét számold ki! Hidrogén 25 t% tömegszázalék. Hogy kell ezt megoldani?

Sziasztok! Az alábbi feladatban tudnátok nekem segíteni?

2020. dec. 30. 23:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Elméleti rész :

[link]


Feladat:

H2 25t% CO 75t%

Legyen 100g abból 25g H2 75gCO

H2=25g M=2g/mol n=12.5mol

CO=75g M=28g/mol n=2.68mol

12.5+2.68=15.18mol

12.5/15.18*100=82.3n% H2 és 17.7n% CO

0.823*2+0.177*28=6.6g/mol az átlagos moláris tömeg. (remélem nem számoltam el így hajnalban semmit)

2020. dec. 31. 00:48