Hogy kell ezt a feladatot megoldani? Kérlek vezessétek is le. Nem az a típus vagyok, aki csak a végeredményre kíváncsi.

100,0 cm3 térfogatú, 5,00 m/m%-os, 1,04 g/cm3 sűrűségű ezüst-nitrát-oldatból mekkora tömegű nátrium-kloriddal lehet leválasztani az összes csapadékot? Milyen a csapadék leszűrése után visszamaradó oldat tömegszázalékos összetétele?

#kémia #sűrűség #térfogat #tömegszázalék #ötösöm lesz kémiából könyv
2017. jan. 21. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Agno3 + Nacl --> Agcl + NaNo3


m (oldat) =V(oldat)* S(oldat)=100 cm3 *1,04g/cm3= 104 g Agno3-oldat, ennek az 5 m/m%-a 5,2 g Agno3


5,2g Agno3-ban 0,02829 mól van, és ehhez ugyanennyi mól Nacl kell sztöchiometrikusan, tehát kiszámoljuk a Nacl moláris tömegével, hogy mennnyi Nacl kell.


0,03* 58,5= 1,79 g Nacl-dal lehet leválasztani az összes csapadékot.


Visszamaradó oldat


sztöchiometrikusan keletkezik

104 g oldatunk van alapjában

1,79 g Nacl

4,39 g Agcl csapadék

ezekkel a számokkal kell dolgoznod


m/m%-os összetétel= m(oldott anyag)/m(oldat)= (4,39-1,79)/104+1,79-4,39 (csapadék csökkenti az oldat tartalmát), így kijön, hogy 2,6 m/m%-os a visszamardó oldat.


Remélem segíthettem.

2017. jan. 21. 19:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. jan. 22. 07:34