Segítene valaki valószínűségszámításos feladatok megoldásában?


Januárban lenne vizsgám, amiben ilyen feladatokat is meg kell oldanom, viszont kidolgozott példám nincsen.

Valaki esetleg tudna ezekben segíteni?

[link]



2020. dec. 18. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

9)

P(A)=(15 alatt 11)/(26 alatt 11)

P(B)= 1-P(A)

P(C)=1-(11 alatt 11)/(26 alatt 11)


Ha kérdésed van, akkor tedd fel!

2020. dec. 18. 19:53
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 Már bocsi, de mégis a P(C) neked hogy jött ki?

Visszatevés nélkül húzunk 11-et, és csak 6 golyó van, ami se nem zöld, se nem piros. Ergo annak a valsége, hogy húzunk pirosat vagy zöldet 1.

2020. dec. 18. 20:08
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

10)

Lehetséges értékek: {2, 3, 4, ..., 14)

Összes elemi események száma: 7*7=49

Eloszlás:

P(X=2)=1/49=P(X=14)

P(X=3)=2/49=P(X=13)

P(X=4)=3/49=P(X=12)

P(X=5)=4/49=P(X=11)

P(X=6)=5/49=P(X=10)

P(X=7)=6/49=P(X=9)

P(X=8)=7/49

Várhatóérték:

E=(2*1+3*2+4*3+5*4+6*5+7*6+8*7+9*6+10*5+11*4+12*3+13*2+14*1)/49

2020. dec. 18. 20:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Igaza van #2-nek.Bocs!
2020. dec. 18. 20:16
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

11)

Binomiális eloszlás (n=10, p=6/10)

[link]


E=n*p=6

2020. dec. 18. 20:18