Januárban lenne vizsgám, amiben ilyen feladatokat is meg kell oldanom, viszont kidolgozott példám nincsen.
Valaki esetleg tudna ezekben segíteni?
2020. dec. 18. 19:37
1/5 anonim válasza:
9)
P(A)=(15 alatt 11)/(26 alatt 11)
P(B)= 1-P(A)
P(C)=1-(11 alatt 11)/(26 alatt 11)
Ha kérdésed van, akkor tedd fel!
2/5 anonim válasza:
#1 Már bocsi, de mégis a P(C) neked hogy jött ki?
Visszatevés nélkül húzunk 11-et, és csak 6 golyó van, ami se nem zöld, se nem piros. Ergo annak a valsége, hogy húzunk pirosat vagy zöldet 1.
3/5 anonim válasza:
10)
Lehetséges értékek: {2, 3, 4, ..., 14)
Összes elemi események száma: 7*7=49
Eloszlás:
P(X=2)=1/49=P(X=14)
P(X=3)=2/49=P(X=13)
P(X=4)=3/49=P(X=12)
P(X=5)=4/49=P(X=11)
P(X=6)=5/49=P(X=10)
P(X=7)=6/49=P(X=9)
P(X=8)=7/49
Várhatóérték:
E=(2*1+3*2+4*3+5*4+6*5+7*6+8*7+9*6+10*5+11*4+12*3+13*2+14*1)/49
4/5 anonim válasza:
#1 vagyok. Igaza van #2-nek.Bocs!
5/5 anonim válasza: