Erre a feladatra hogy van a megoldás? 5^x+125/5^x=30 2^x^2-7x+12=1


2020. dec. 15. 15:15
1 2
 11/11 tatyesz ***** válasza:

A második megoldása:


2^(x²-7x+12) = 1


2^(x²-7x+12) = 2⁰


x²-7x+12 = 0


x₁ = 3

x₂ = 4



(A válaszolóknak: aki a gyk-ra matek kérdést ír ki, az általában nem tudja helyesen kiírni a kérdést.)

2020. dec. 16. 10:57
1 2