Pásztor mónika bogi kérdése:

Segítene valaki? A matek ezen részen nem megy annyira. :/


Egy feladatot kell megoldanom de nem tudok rájönni a megoldásra.

A feladat a következő: Egy virágtartó láda 2 méter hosszú és 1,2 méret széles. Hány virágot tehetünk bele, ha egy virág számára 0,25 négyzetméter hely szükséges?



2020. nov. 27. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
A téblalap területe a * b. Utána megnézed, ebben hányszor van meg az 1 virágyi terület. De ez kb. 3. osztály, ide meg 16 év alatt nem lehet írni.
2020. nov. 27. 13:31
 2/12 A kérdező kommentje:
19 éves lány vagyok. Üdv. A kérdező
2020. nov. 27. 13:33
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első megoldása amennyire magabiztos, akkora baromság.


Nézzük, hogy az általa felvázoltak szerint mi jön ki;

A virágláda területe 2*1,2=2,4 négyzetméter, ezt osztjuk a 0,25 négyzetméterrel, így 2,4/0,25=9,6-et kapunk. Lévén 0,6 virág nincs, ezért 9 virágot tudunk berakni.


Nézzük, hogy hogyan kellene számolni; az egyszerűség kedvéért a virágnak szükséges helyet tekintsük négyzetként (valójában körként kellene, de azzal macerás lenne számolni). A négyzet egy oldala így 0,5 méter lesz, mivel 0,5*0,5=0,25. A 2 méteres oldal mentén így 2/0,5=4 virágot tudunk rakni, az 1,2 méteres oldal mentén 1,2/0,5=2,4=~2 virágot tudunk tenni, összesen tehát 2*4=8 virág fér bele a ládába. Máris látható, hogy az első számításnál kevesebbet kaptunk a virágok számára. Ebből az is kiderül, hogy az a számítás csak felső becslésre jó. Persze van olyan eset, amikor pontos megoldást ad, de ez nem ez az eset.


Ha körként kezeljük a szükséges területet, akkor a kör átmérője 0,5642 méteres lesz. Mivel ez nagyobb, mint a négyzet oldala, ráadásul nem is illeszkedik olyan jól, mint a négyzet, ezért várhatóan kevesebb virág fér bele a virágládába. Ha gondolod, számolj utána.

2020. nov. 27. 13:58
 4/12 anonim ***** válasza:

3-asnak van igaza, erre gondolt:

[link]

Ha virágonként kör alakú területet veszünk alapul, akkor már csak 6 darab fér el.

2020. nov. 27. 14:42
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2020. nov. 27. 15:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Es ezért nem szeretik sokan a matekot, mert értelmes matektanárok ilyen feladatokat adnak, amiknek az élethez semmi közük.


Én szerettem anno a matematikát, jó is voltam benne, de ez a feladat hülyeség. Olyan nincs, hogy annyit tudunk egy virágról, hogy 25 m2 helyre van szüksége.

2020. nov. 27. 18:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Az élethez semmi köze? LOL
2020. nov. 27. 18:50
 8/12 anonim ***** válasza:

25 m² egy virág részére? Nem lesz az egy kicsit sok?

Hogyne lenne köze az élethez, amikor elültetem a paradicsomokat, ott is meg van adva, hogy mindkét irányban milyen távol kell legyenek egymástól. Ez tulajdonképpen mindegyikre egy területet határoz meg. Például, ha a távolság mindkét irányban fél méter, akkor 0,5 m átmérőjű köröket egymás mellé rajzolva azok középpontjába kell ültetni a növényeket. Vagy lehet 0,5 m oldalhosszúságú négyzeteket is egymás mellé rajzolni és azok geometriai középpontjába ültetni a növényeket. Persze a két esetben egy-gy növény részére fenntartott területek nem lesznek azonosak. Ezért helyesebb az egymástól való távolságot megadni. A magok papírzacskóin ez van feltüntetve.

2020. nov. 27. 19:03
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as: persze, hogy a távolság van megadva, hiszen ez a normális. Nem pedig a terület. Te komolyan köröket rajzolsz, amikor paradicsomot ültetsz? Mert értelmes ember ezt úgy csinálja, hogy kijelöl egy pontot, az lesz az első paradicsom, aztán attól egy fél méterre a második paradicsom... Aztán ha elfogy a sor, akkor fél méterre az elsőtől még egy sor...


Egyébként ha mindkét irányba fél méter távolság kell, akkor rosszul csinálod, mert ahogy te csinálod, úgy 1 méter a távolság. (Esetleg amire te gondolsz, hogy mindkét irányba fél méter helyre van szüksége a paradicsomoknak.)

2020. nov. 27. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem rajzolok köröket, a távolságokat mérem ki. Két paradicsom közt 0,5 m, a mindkét irányt úgy értem, hogy egymástól és a sorok között is.
2020. nov. 27. 20:28
1 2