Elvileg könnyü de hülye vagyok valki segitene?


[link]


Párat sikerült de aki veszi rá a fáratságot kiszámolja őket?



2020. nov. 25. 08:50
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

1.

A. (-3/5)^5 = (-1)^5 · (3/5)^5

B. A kitevők összszorzódnak.

C. Írd fel az egyes tagokat 2 vagy 3 hatványaként és úgy egyszerűsítsd a kifejezést!

D. (x²·y)^5 = x^(2·5) · y^5 A többi átalakítás ennek analógiája.

E. 3^(-4) = 1/(3^4). Ennek analógiájára kell átalakítani a kifejezéseket, majd az új törtekkel elvégezni a zárójeleken kívüli hatványozást, stb.

2.

Prímtényezős felbontást kell végezni:

720 = 2^4·3^2·5^1

1176 = 2^3·3^1·7^2

A legnagyobb közös osztó a közös prímtényezők legkisebb hatványkitevővel véve, és ezek összeszorozva: 2^3; 3^1.

A legkisebb közös többszörös az összes előforduló hatványalap a legnagyobb kitevővel, amin előfordul, és ez összeszorozva: 2^4; 3^2; 5^1; 7^2.

Ha n db atom tömege m g, akkor mennyi gramm 1 db atom tömege?

2020. nov. 25. 09:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. nov. 25. 09:10