[link]

#házi, kémia
2020. nov. 22. 18:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg? Fontos lenne, mert jegyre megy.
2020. nov. 22. 18:12
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a periodusos rendszerben, hogy egy mól hidrogén atomnak mennyi a tömege, és a képletben látható hogy hány mol van, annyival kell megszorozni.


A kettes feladat megvan oldva, C6H 12O6 a keplet

2020. nov. 22. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig ezek nagyon egyszerű kérdések...


CH4 esetén ha veszel 12 gramm szenet és 4 gramm hidrogént, akkor 16 gramm metánod lesz. Mivel a 96 a 16-nak 6-szorosa, ezért 96 gramm methánhoz 6*12=72 gramm szén és 6*4=24 gramm hidrogén kell.

Tehát 96 gramm metán 72 gramm szenet tartalmaz.


C2H6 esetén ha van 24 gramm szened és 6 gramm hidrogéned, akkor 30 gramm etánt tudsz kialakítani. Mivel 90 gramm etán van, ezért mindenkiből háromszor annyit kell venni, így 72 gramm szenet és 18 gramm hidrogént tartalmaz.

2020. nov. 22. 18:21
 4/4 anonim ***** válasza:

1)

Ott van segítségként a képlet. A metán tömege 12+4=16gramm (mivel a széné 12g, hirdogéné 4g). 96-ban a 16 pont 6-szor van meg, tehát 6*12=72g szén.


2) Hasonló módon csináld meg, ha már jegyre megy.


3)

180-nak a 40%-a 72g, ennyi szén van benne

Mennyi 180-nak a 6,67%-a? Ennyi hidrogén van benne

Mennyi 180-nak az 53,3%-a? Ennyi oxigén van benne.

Ha visszaosztod őket a moláris tömegükkel (C=12g, H=1g, O=16g), akkor egymás mellé téve megkapod a molekulaképletet.


Dolgozz meg a jó jegyért!

2020. nov. 22. 18:22