8 kutya számára 18 napig elegendő a kutyaeledel. Hány napig elég

ugyanez az eledel 6 kutyának és 12 kutyának?


2020. nov. 27. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipilus fordított arányosság feladat, ahol a két mennyiség szorzata állandó. Tehát:

8*18 = 6*x -> x = 24 napig elegendő 6 kutyának

8*18 = 12*y -> y = 12 napig elegendő 12 kutyának

2020. nov. 27. 11:37
 2/5 anonim ***** válasza:

8*12=6*x

x=16


8*12=12*y

y=8

2020. nov. 27. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem 12, hanem 18. #1 a jó.
2020. nov. 27. 11:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyenes arányosság elve; ha osztasz 8-cal, akkor azt kapod, hogy 1 kutyának 2,25 napra elég a kaja.

Innen csak 6-tal és 12-vel szorozva kapod meg a választ.

2020. nov. 27. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj... Az ugyanarra az eledelmennyiségre vonatkozik, akkor fordított arányosság.
2020. nov. 27. 12:05