8 kutya számára 18 napig elegendő a kutyaeledel. Hány napig elég
ugyanez az eledel 6 kutyának és 12 kutyának?
2020. nov. 27. 11:29
1/5 anonim válasza:
Ez tipilus fordított arányosság feladat, ahol a két mennyiség szorzata állandó. Tehát:
8*18 = 6*x -> x = 24 napig elegendő 6 kutyának
8*18 = 12*y -> y = 12 napig elegendő 12 kutyának
4/5 anonim válasza:
Egyenes arányosság elve; ha osztasz 8-cal, akkor azt kapod, hogy 1 kutyának 2,25 napra elég a kaja.
Innen csak 6-tal és 12-vel szorozva kapod meg a választ.
5/5 anonim válasza:
Jaj... Az ugyanarra az eledelmennyiségre vonatkozik, akkor fordított arányosság.