Valaki elmagyarázná ,hogy jött ki ez az eredmény? Órán vettük de nem értem.


1. Mennyivel nő egy elektron energiája, ha 1 V feszültségű pontok között gyorsul fel?

Megoldás:

U = 1 V

Q =e=1,6×10(-19-en) C

W=?

W =U×e=1V ×1,6×10(-19-en)C=1,6×10(-19-en)J =1 eV



2020. nov. 24. 16:13
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Ha az elektromos tér A pontjából a B pontba x C töltést y J munka árán lehet elvinni, akkor:

W_AB = y J

A feszültség definíció szerint a töltésekre vetített fajlagos energiaigény ehhez az állapotváltozáshoz:

U_AB = W_AB/(x C) = y J / x C = (y/x) J/C = (y/x) V

És a fenti számításod helyes.

2020. nov. 24. 16:47
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Ha az elektromos tér két pontja között U_AB feszültség van, akkor egy tetszőleges Q töltésmennyiséget átvinni:

W_AB = U_AB·Q munka,

amit számolhatunk J-ban (mechanikában jellemzően), kWh-ban (villamosenergia-fogyasztás), eV-ban (vagy MeV, GeV a részecskefizikában).

2020. nov. 24. 16:49