Egy kisfiú játékautóinak száma 15. Van 6 sárga és 7 Pótkocsis. A sárga vagy pótkocsis autók száma 10.
1. Hány sárga pótkocsis autója van?
2.hány olyan sárga autója van, amely nem pótkocsis?
3.hány autója van, amely nem sárga és nem pótkocsis?
Előre is köszi a válaszokat!
2018. okt. 13. 17:45
1/2 anonim válasza:
Logikai szita témakör.
Sárga vagy pótkocsis 10 db. 6 sárga és 7 pótkocsis az 13 autó. De csak 10 db sárga vayg pótkocsis van ezért 13-10=3 darab sárga és pótkocsis autó van.
7-3=4 pótkocsis autó van ami nem sárga. 6-3=3 sárga autó van ami nem pótkocsis.
15-10=5 nem sárga vagy nem pótkocsis autó van.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. okt. 13. 19:47