Mekkorák a háromszög oldalai?


Egy derékszögű 3szög átfogója 8 egység,az átfogóhoz tartozó magassága :

2√3 egység



2020. okt. 21. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:

a terület: T=8sqrt(3)

ab=16sqrt(3)

a^2+b^2=64

------------

Az első egyenlet kétszeresét hozzáadod a másodikhoz.

(a+b)^2=64+32sqrt(3)

Innen: a+4 és b=sqrt(3)

2020. okt. 21. 11:39
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs! Nem a+n, hanem a=4.
2020. okt. 21. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Megint bocs! b=4*sqrt(3)
2020. okt. 21. 11:43
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm.ahogyan elküldted le is írhatom a feladatba?
2020. okt. 21. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Eddig írd le úgy, ahogy van:(a+b)^2=64+32sqrt(3)

Innen:

a+b=4+4*sqrt(3)

ab=16*sqrt(3)

-----------------

a=4, b=4*sqrt(3)

2020. okt. 21. 11:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így nem lesz jó... A levezetés maga tökéletes, de valószínűleg a magasságtételt/befogótételt tanulják, így azzal kellene megoldani.


A magasság két szakaszra bontja az átfogót. Ha az egyik p hosszú, akkor a másik 8-p hosszú lesz. A magasságtétel alapján ezek mértani közepe megegyzik a magasság hosszával, tehát


2√3 = √[p*(8-p)], négyzere emelés után

12 = p*(8-p). Ez egy másodfokú egyenlet. Reméljük, hogy ennek egész megoldásai vannak, és látjuk is, hogy valóban; p=2 és p=6 a két megoldás. Mindegy, hogy melyik szakaszrész a p, a lényeg, hogy a magasság által alkotott két szakasz hossza 2 és 6 cm hosszú.


A befogók innen két Pitagorasz-tétellel is kiszámolhatóak, de a befogótétel gyakorlása végett azzal kellene kiszámolni;

-az a befogó merőleges vetületének hossza 2 cm, így a=√[2*8]=√16=4 cm.

-a b befogó merőleges vetülete 6 cm, így b=√[6*8]=√48 cm, ami megadható 4*√3 alakban, ahogyan azt fent láthatjuk.

2020. okt. 21. 14:23
 7/7 A kérdező kommentje:

igen tényleg a magasságtételt és a befogótételt tanuljuk ,ezt említhettem volna. de így is sokat jelent a 2 féle megoldás és hogy időt szántatok erre.


Köszönöm Neked is #6!

2020. okt. 21. 14:28