Az egyenlet levezeteseben kernek segitseget. Allandoan elrontom a levezetest.2020. máj. 20. 11:44
1/1 anonim válasza:
Koszinusztétellel:
c^2 = a^2 + b^2 -2abcos(gamma)
25^2 = (42-b)^2 + b^2 - 2*(42-b)*b*cos(71,44°)
25^2 = 42^2 - 84*b + b^2 + b^2 - 84*b*cos(71,44°)+ 2*b^2 *cos(71,44°)
625 = 1764 - 84*b + 2b^2 -84*b*cos(71,44°) + 2*b^2 *cos(71,44°)
625 = 1764 - 110,74*b + 2,637*b^2
2,637*b^2 - 110,74*b + 1139 = 0
A másodfokú egyenlet megoldásával kijön, hogy a két oldal 24 és 18 cm.