Valaki tud ebben a másodfokú egyenletben segíteni?

(x+5)2 – 49 – 11x = 30 – x2 – (x-2)2

2020. okt. 20. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Mi nem megy benne? Elvégzed a négyzetre emeléseket a tanult formula szerint, rendezed az egyenletet nullára, és alkalmazod a megoldóképletet.
2020. okt. 20. 14:41
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Végezd el a négyzetre emeléseket, vonjál össze, rendezd az egyenletet nullára, majd utána már a megoldóképlettel meg tudod oldani.
2020. okt. 20. 14:43
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

x^2 + 10x +25-49-11x=30-x^2-x^2+4x-4

3x^2-5x-2=0

Megoldóképlet

x1=2, x1=-1/3

2020. okt. 20. 14:43