(x+5)2 – 49 – 11x = 30 – x2 – (x-2)22020. okt. 20. 14:39
1/3 anonim válasza:
Mi nem megy benne? Elvégzed a négyzetre emeléseket a tanult formula szerint, rendezed az egyenletet nullára, és alkalmazod a megoldóképletet.
2/3 anonim válasza:
Végezd el a négyzetre emeléseket, vonjál össze, rendezd az egyenletet nullára, majd utána már a megoldóképlettel meg tudod oldani.
3/3 anonim válasza:
x^2 + 10x +25-49-11x=30-x^2-x^2+4x-4
3x^2-5x-2=0
Megoldóképlet
x1=2, x1=-1/3