Matematika. Mikor beviszünk gyök alá, akkor a végeredményben kell gyökjel?

Szóval például: 2*gyök7=gyök28 vagy csak 28?

2020. okt. 17. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
gyök 28
2020. okt. 17. 18:32
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Értelemszerűen kell. Ha bemész a házba, attól a ház nem fog eltűnni.


De jobb talán úgy megérteni, hogy gyök(a)*gyök(b)=gyök(a*b) azonosságot használjuk. Ennek megfelelően előbb a 2-t átírjuk gyökös alakra, ami gyök(4), így


=gyök(4)*gyök(7), majd az azonosság miatt = gyök(4*7)=gyök(28)

2020. okt. 17. 18:36
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Csak józan logikával ha végig gondolod, hamar rájössz. Gyök7 az a szám, melynek négyzete 7. Ez 3-nál kisebb szám lesz, mivel 3 a négyzeten az 9. Ezt szorozva 2-vel kisebb eredményt kapsz, mint 6, tehát nyilván nem lehet 28.
2020. okt. 17. 18:56