2015. jún. 19. 13:03
1/2 anonim válasza:
(x-13)^2=2x-2
x^2-26x+169=2x-2
x^2-28x+171=0
Másodfokú egyenlet megoldóképletével megkapod, hogy az egyenlet két gyöke -9 és -19, és mivel a négyzetre emelés nem ekvivalens átalakítás, visszahelyettesítesz az eredeti egyenletbe. Kész.
2/2 anonim válasza:
A gyöke 9 és 19 de mivel a kikötés hogy x>13 ezért csak a
19 lesz a megoldása.