X-13=gyökjel alatt 2x-2 Tud segíteni valaki levezetni hogy hogy kell megoldani?

2015. jún. 19. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

(x-13)^2=2x-2

x^2-26x+169=2x-2

x^2-28x+171=0


Másodfokú egyenlet megoldóképletével megkapod, hogy az egyenlet két gyöke -9 és -19, és mivel a négyzetre emelés nem ekvivalens átalakítás, visszahelyettesítesz az eredeti egyenletbe. Kész.

2015. jún. 19. 13:25
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyöke 9 és 19 de mivel a kikötés hogy x>13 ezért csak a

19 lesz a megoldása.

2015. jún. 19. 13:31