Hogyan kell levezetni? (1/64) ^gyök alatt x+2 = 0,5?

Köszi a segítséget!
2014. febr. 27. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

ha jól értettem a feladatot, akkor így kijön:

1/64= 2^-6 és a 0,5 az 2^-1

tehát akkor a kitevőket nézzük:

-6*(x+2)^1/2=-1 (mert a gyök ugye valami az 1/2-iken, és az egymáson lévő hatványok összeszorzódnak)

(x+2)^1/2=1/6

négyzetre emeled, és lesz x+2= 1/36

x=-71/36

remélem érthető nagyjából :)

2014. febr. 27. 14:45
 2/2 anonim ***** válasza:
(ugyanaz a hatványalap, nem tudom, mi a rendes neve. az egyenlet mindkét oldalán 2 a valahányadikon van, ezért egyszerűsödött a kitevőkre az egyenlet)
2014. febr. 27. 14:48