Köszi a segítséget!2014. febr. 27. 14:22
1/2 anonim válasza:
ha jól értettem a feladatot, akkor így kijön:
1/64= 2^-6 és a 0,5 az 2^-1
tehát akkor a kitevőket nézzük:
-6*(x+2)^1/2=-1 (mert a gyök ugye valami az 1/2-iken, és az egymáson lévő hatványok összeszorzódnak)
(x+2)^1/2=1/6
négyzetre emeled, és lesz x+2= 1/36
x=-71/36
remélem érthető nagyjából :)
2/2 anonim válasza:
(ugyanaz a hatványalap, nem tudom, mi a rendes neve. az egyenlet mindkét oldalán 2 a valahányadikon van, ezért egyszerűsödött a kitevőkre az egyenlet)