Valaki eltudná magyarázni, levezetni nekem? (matek 9. o)


Oldjuk meg a valós számok halmazán a következő egyenleteket.

(3x-1)*(2x+4)-(3x-1)*(x+1)=(3x-1)*(2x-3)

(x+1)*(2x-3)*x-(3x+2)*x*(x+1)=(x+1)*x


2014. febr. 22. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szorozd össze a zárójeles kifejezéseket, vond össze az egynemű tagokat és rendezd az egyenletet.

Levezetni nem fogom, mert akkor csak lemásolod és sosem fogod megtanulni.

Ha feltöltöd a próbálkozásodat, akkor azt szívesen ellenőrzöm, hogy jó-e.

2014. febr. 22. 17:31
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elsőt szépen levezettem:

[link]

Rád vár, hogy előbb az egyik, majd a másik gyököt helyettesítsd az eredeti feladatba, végezd el az ellenőrzést.

Hasonlóan a másikat is meg tudod oldani.

x, mint SZORZÓ szerepel minden tagban? Lehet 0?

és (x+1) ... ?

Remélem menni fog és NEM VESZTESZ GYÖKÖT! (Így nevezzük, ha valaki nem nézi meg, hogy mivel oszt, és elveszít egy megoldást.)

2014. febr. 22. 17:35
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Mégis beírtam az ellenőrzést is, mert bekerült a feladatod a gyűjteményembe:

[link]

2014. febr. 22. 18:20
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Hát nemtudom így ahogy próbálkoztam közben nekem ez jött ki:

(3x-1)*(2x+4)-(3x-1)*(x+1)=(3x-1)*(2x-3)

2x+4-x-1=2x-3

x+3=2x-3/+3

x+6=2x/-x

6=x

Az ellenörzés is jól jött ki.

2014. febr. 22. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy se a válaszomat, se a linket nem értetted meg.Láttad? Elolvastad, hogy mit írtam a gyökvesztésről??
2014. febr. 22. 19:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Ami a linkben volt az nem ugyanaz amit én leírtam? Hát a magyarázat az sajnos nekem elég homályos,de majd holnap is még megnézem hátha frissen máshogy látom.
2014. febr. 22. 19:48