Matematika házi. Valaki segít?


Gondoltam egy számot. Megszoroztam 7/8dal, majd hozzáadtam 1,5et és így az eredeti számnál 4gyel kisebb számot kaptam. Melyik számra gondoltam?


Ha valaki megoldaná, és levezetéssel együtt leírná nekem, akkor nagyon hálás lennék.



2020. okt. 10. 09:41
 1/2 kicsibarany ***** válasza:
100%

szám: x

megszoroztam 7/8-addal: x * 7/8

hozzáadtam 1,5öt: (x * 7/8) + 1,5

számnál 4gyel kisebb számot kaptam: (x * 7/8) + 1,5 = x - 4

2020. okt. 10. 09:56
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

X*7/8+1,5=X-4

7/8X+12/8=X-32/8 / +32/8

7/8X+44/8=X / -7/8X

44/8=1/8X / :1/8 (tehát reciprokkal szorozni)

44/8*8/1=X / egyszerűsíteni 8-al

44=X


Ell: behelyettesíteni az első sorba

44*7/8+1,5 = 44-4

40=40

2020. okt. 10. 09:59