Nehéz és sok matekpélda, egy iskolai tanártól utolsó előtti napra.2020. jún. 11. 16:58
1/5 A kérdező kommentje:
Egy másik alkalommal a csúszós utak miatt az előírt átlagsebességnél 12 km/h-val lassabban tudott csak haladni, így 1 óra 36 percet késett. Mennyi az előírt átlagsebesség? Mekkora utat kell megtennie a busznak a két végállomás között?
2020. jún. 11. 16:58
2/5 A kérdező kommentje:
(Bocs, a karakterlimit miatt ez lemaradt)
2020. jún. 11. 16:59
3/5 A kérdező kommentje:
Illetve ezt sem tudom biztosra: Egy mosogatógépen háromféle program van. Az I. program egy mosogatáshoz 10%-kal kevesebb elektromos energiát, viszont 20%-kal több vizet használ fel, mint a II. program. A II. program 25%-kal több elektromos energiát és 30%-kal kevesebb vizet használ, mint a III. program.
Az I. programmal alkalmanként 220 petákba, a II. programmal alkalmanként 200 petákba kerül a mosogatás. Mennyibe kerül egy-egy mosogatás a III. programmal?
2020. jún. 11. 17:01
4/5 anonim válasza:
s/(x+8)=s/x-0,8
s/(x-12)=s/x+1,6
------------------
Ezt az egyenletrendszert kell megoldanod!
...
x=72(km/h) s=576(km)
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. jún. 14. 21:24