Egy nemzetközi expresszbusz a kedvező forgalmi viszonyok miatt 8 km/h-val nagyobb átlagsebességgel tudott haladni, mint amit a menetrend előír, így 48 perccel a kiírt időpont előtt érkezett meg. Valaki segít ?

Nehéz és sok matekpélda, egy iskolai tanártól utolsó előtti napra.

2020. jún. 11. 16:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Egy másik alkalommal a csúszós utak miatt az előírt átlagsebességnél 12 km/h-val lassabban tudott csak haladni, így 1 óra 36 percet késett. Mennyi az előírt átlagsebesség? Mekkora utat kell megtennie a busznak a két végállomás között?
2020. jún. 11. 16:58
 2/5 A kérdező kommentje:
(Bocs, a karakterlimit miatt ez lemaradt)
2020. jún. 11. 16:59
 3/5 A kérdező kommentje:

Illetve ezt sem tudom biztosra: Egy mosogatógépen háromféle program van. Az I. program egy mosogatáshoz 10%-kal kevesebb elektromos energiát, viszont 20%-kal több vizet használ fel, mint a II. program. A II. program 25%-kal több elektromos energiát és 30%-kal kevesebb vizet használ, mint a III. program.

Az I. programmal alkalmanként 220 petákba, a II. programmal alkalmanként 200 petákba kerül a mosogatás. Mennyibe kerül egy-egy mosogatás a III. programmal?

2020. jún. 11. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

s/(x+8)=s/x-0,8

s/(x-12)=s/x+1,6

------------------

Ezt az egyenletrendszert kell megoldanod!

...

x=72(km/h) s=576(km)

2020. jún. 11. 17:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2020. jún. 14. 21:24