Valaki segít, hogy ezeket a feladatokat, hogy kell megoldani?


Nagyon nem értem, hogy hogy kell kiszámolni ezeket.:( Valaki megcsinálja nekem magyarázattal


1.Keresse meg a és b értékét úgy, hogy az r: ax + 3y + 6 = 0 és

s: 2x + 6y - b = 0 egyenesnek megfelelő legyen.


2.Keresse meg az a értékét úgy, hogy az r: x - 2y + 3 = 0 és

s: ax + y - 2 = 0 egyeneseknek ne legyenek közös pontjuk. Ezután számolja ki a vonalak közötti távolságot.


3.Legyenek az egyenesek:


r:2x + 5y = 7,



s : y = 2,



t: (x − 2)/−2 = (y − 1)/3



u={ x=2-5λ


u={ y=1+2λ

Van-e olyan egyenes, amely párhuzamos az x tengelygel? És az y tengelyre?



2020. máj. 25. 14:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a segítséget
2020. máj. 25. 14:25
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem értelmes a kérdés.


2.

Az egyenesek párhuzamosak. A normálvektoraik: (1;-2) és (a;1).

a/1=1/(-2)

a=-1/2

r: x-2y+3=0 => egy pontja R(-1;1)

s: -1/2x+y-2=7

-x+2y-4=0

[link]

A távolság:

|1+2-4|/sqrt((-1)^2+2^2)=1/sqrt(5)=sqrt(5)/5

2020. máj. 25. 14:39
 3/6 A kérdező kommentje:

megfelelő helyett egybevágó bocsánat

Köszönöm szépen a segítséget

2020. máj. 25. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:

3.

Az x-tengellyel párhuzamos egyenes egyenlete y=a alakra hozható.

Az y-tengellyel párhuzamos egyenes egyenlete x=c alakra hozható


Az r és t nem párhuzamos egyik tengellyel sem.

Az s párhuzamos az x-tengellyel.


Az u megadása nemértelmes.

2020. máj. 25. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Na még egyszer! Az egyebevágó sem jó, mert bármely két egyenes egybevágó.
2020. máj. 25. 14:46
 6/6 A kérdező kommentje:

nem tudom, pedig ezt írja a feladat

mindegy az első az nem olyan fontos az csak szorgalmi feladat

köszönöm szépen

2020. máj. 25. 15:04