Valaki segít matekban? (valószínűségszmámítás)


Már egy valószínűségszámításos beadandót leadtam, de az rosszul sikerült, pedig azt hittem, hogy értem.


1. Egy 32 lapos magyar kártyából 8 lapot kihúzva mekkora a valószínűsége annak, hogy a kihúzott lapok között van a "tökfilkó"?


szerintem az összes eset:(32C8)

nem tudom mi az a "tökfilkó", de én azt találtam, hogy az a tök alsó

ha az akkor szerintem a kedvező esetek száma (32C8)*(8C1)

tehát a valószínűsége p=((32C8)*(8C1))/(32C8)

ez így jó?



2. Az 5-ös lottón egyetlen szelvényt kitöltve mennyi a valószínűsége annak, hogy 2 találata lesz? (90 számból kettőt eltalálunk?)

kedvező eset: (90C5)*(5C2)

összes: (90C5)

p=((90C5)*(5C2))/(90C5)


3. Egy ládában 45 alma van, közülük 6 ütödött. 10 almát véletlenszerűen kivéve mennyi annak a valószínűsége, hogy a kivett almákból pontosan 3 ütödött?

kedvező (45C10)*(10C2)

összes (45C10)

P= ((45C10)*(10C2))/(45C10)


4. Egy zacskóban 5 piros, 5 fehér és 5 zöld golyó van. Egymás után hármat kihúzva mennyi a valószínűsége, hogy piros-fehér-zöld golyót húztunk ebben a sorrendben?


kedvező eset: 4*4*4

összes: 5*5*5

p=(4*4*4)/(5*5*5)


5. Egy osztályba 16 lány és 16 fiú jár. Az elsősavatóra sorsolással két egyenlő létszámú csoportra osztják őket. Mekkora a valószínűsége, hogy a csoportokban ugyan annyi fiú lesz mint lány?

ezt nem tudtam elkezdeni


6. Egy dobozban 25 golyó van, 20 fehér és 5 piros. Véletlenszerűen kivéve 5 golyót mennyi annak a valószínűsége, hogy pontosan egy piros van közöttük?

kedvező (25C5)*(20C4)*(5C1)

összes (25C5)

P= ((25C5)*(20C4)*(5C1))/(25C5)


7.Egy dobozban 4 piros és 6 fehér golyó van. Háromszor húzunk úgy, hogy minden húzás után visszatesszük a golyót a dobozba. Mekkora a valószínűsége, hogy pontosan egyszer húzunk pirosat?

ezt se tudtam elkezdeni


8. Öt különböző szakasz hosszúsága rendre 1,3,5,6,8. Mennyi annak a valószínűsége, hogy hármat találomra kiválasztva belőlük háromszög szerkeszthető?

Ha jól emlékszem háromszög akkor szerkeszthető ha a két rövidebb oldalt összeadjuk akkor annak hosszabbnak kell lennie mint a leghosszabb oldalnak.

tehát lehet:

3,5,6

3,6,5

5,3,6

5,6,3

6,3,5

6,5,3


3,6,8

3,8,6

6,3,8

6,8,3

8,3,6

8,6,3


5,6,8

5,8,6

6,5,8

6,8,5

8,6,5

8,5,6


tehát szerintem 18 db kedvező eset van

összes eset:

1,3,5

1,3,6

1,3,8


1,5,3

1,5,6

1,5,8


1,6,3

1,6,5

1,6,8


1,8,3

1,8,5

1,8,6


3,1,5

3,1,6

3,1,8


3,5,1

3,5,6

3,5,8


3,6,1

3,6,5

3,6,8


3,8,1

3,8,5

3,8,6


5,1,3

5,1,6

5,1,8


5,3,1

5,3,6

5,3,8


5,6,1

5,6,3

5,6,8


5,8,1

5,8,3

5,8,6


6,1,3

6,1,5

6,1,8


6,3,1

6,3,5

6,3,8


6,5,1

6,5,3

6,5,8


6,8,1

6,8,3

6,8,5


8,1,3

8,1,5

8,1,6


8,3,1

8,3,5

8,3,6


8,5,1

8,5,3

8,5,6


8,6,1

8,6,3

8,6,5


ha jól számolom az összes az 60 eset

tehét p=18/60


9. 10 lapra felírjuk a 10 számjegyet. Határozza meg annak a valószínűségét, hogy kettőt véletlenszerűen kiválasztva és egymás mellé téve a kapott szám osztható 15-tel!


osztahtó 15-tel

15,30,45,60,75,90

kedvező esetek száma tehát szerintem 6


összes: 10,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,23,24,25,26,27,28,29,30,31,32,34,35,36,37,38,39,40 stb.

tehát: 10*9


P=6/(10*9)


10. A brazil labdarúgó válogatott edzésének megkezdése előtt az edzésen résztvevő 22t játékost két csapatra osztják. Ha találomra történik a két 11 fős csoportra osztás, mekkora annak a valószínűsége, hogy Ronaldo és Ronaldinho egymás mellé álljon?

ezt se tudom



2020. máj. 29. 18:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Nagyon kéne egy jó jegy most, nem szeretnék 3-as lenni év végén.
2020. máj. 29. 18:04
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

1. Nincs bent a tökfilkó: (31 alatt 8)/(32 alatt 8)

P1=1-(31 alatt 8)/(32 alatt 8)=1-0,75=0,25

2020. máj. 29. 18:35
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

2. (5 alatt 2)*(85 alatt 3)/(90 alatt 5)

(2 nyerőszámot és 3 nemnyerőszámot kell választani.)

2020. máj. 29. 18:42
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

3.

(6 alatt 3)*(39 alatt 7)/(45 alatt 10)

2020. máj. 29. 18:45
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

4.

(5*5*5)/(15*14*13)

2020. máj. 29. 18:47
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

5.

(16 alatt 8)*(16 alatt 8)/(32 alatt 16)

2020. máj. 29. 18:48
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

6.

(5 alatt 1)*(20 alatt 4)/(25 alatt 5)

2020. máj. 29. 18:50
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

7.

[link]

(3 alatt 1)*(4/10)^1*(6/10)^2=0,432

2020. máj. 29. 18:53
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

8.

3/(5 alatt 3)=3/10 (356, 368, 568)

2020. máj. 29. 19:00
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

A 9. - szerintem - jó.


10.

(20 alatt 9)/(22 alatt 11)

2020. máj. 29. 19:05
1 2