Valaki segít nekem matekban? Hogy kell ezeket megcsinálni? Fontos holnapra kellene


Első feladat:

a)1,3,4,5,5,7,7,8,9,9,9

Adja meg: a fájl hatóköre =, modusz =, medián =.


b)0,0,1,2,3,5,8,8,8,9

Adja meg: a fájl hatóköre =, modusz =, medián =.


c)0,1,1,2,2,3,4,4,4,5,7,7

Adja meg: a fájl hatóköre =, modusz =, medián =.


2.feladat:

A következő hengerhosszokat (milliméterben) laboratóriumi mérésekkel.

Magasság

159

160

161

162

163

164


Szám

1

1

2

1

2

Határozza meg a mediant és a moduszt.

Ez ilyen táblázat és egymás mellett vannak ezek csak nem tudtam úgy oda írni. 181ig vannak ezek a számok nem írom le mindet.

Már próbáltam csinálni de nem tudom


2020. ápr. 23. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mi a fájl hatóköre. (Szerintem ez más nyelvről lett fordítva.)


Ha a terjedelemről van szó, akkor a maximális és minimális adat különbsége.


[link]


Ez alapján az első feladat már megy?


2. feladat:

Az adatsokaság:

159, 160, 161, 161, 162, 163, 163, ...


Innen ugyanaz, mint az első.

2020. ápr. 23. 15:16
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen más nyelven van amúgy.

Nem tudom akkor én sem mi az a fájl hatóköre.

Nem nem tudom így sem megcsinalnii

2020. ápr. 23. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a küldött linket!!! Ott le van írva, hogy mit kell csinálnod!


Például:

1.

a)

Terjedelem: 9-8=1

Módusz: 9

Medián: 7

A többi most már megy?

2020. ápr. 23. 15:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Így értem hogy van ahogy leírtad az elsőt. De a másodikat nem tudom :D
2020. ápr. 23. 15:34
 5/6 anonim ***** válasza:

1.

b)

terjedelem: 9-0=9

módusz: 8

medián: (3+5)/2=4


c)

terjedelem: 7-0=7

módusz: 4

medián: (3+4)/2=3,5


A 2.-hoz hányoznak adatok.

2020. ápr. 23. 18:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak ennyit kell oda írni? Mást nem? Mi az a terjedelem? Azt írjam oda én is?
2020. ápr. 23. 20:04