Az apa 8 óra, a fia 12 óra alatt ásna ki egy árkot. Az apa reggel 8 órakor
nekifogott a munkának, de a fia csak 10 órától dolgozott. Mikorra lettek
készen?
Nagyon megköszönném
2020. máj. 25. 08:36
1/2 anonim válasza:
Az apa 1 óra alatt felássa a kert 1/8 részét, 2 óra alatt a 2/8=1/4 részét, tehát a közös időre a kert 3/4 része marad.
A fia a kert 1/12 részét ássa fel egy óra alatt, tehát ha közösen dolgoznak, akkor az 1/12+1/8=2/24+3/24=5/24 részével végeznek óránként. Hány óra kell így a 3/4-hez?
Innen be tudod fejezni?
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen :D
2020. máj. 25. 10:56