? Egy gáz halmazállapotú, oxigéntartalmú szénvegyületet kétszeres térfogatú, azonos állapotú oxigénben elégetünk. Az égésterméket KOH-oldaton átbuborékoltatva a maradék gáz anyagmennyisége ugyanakkora, mint a kiindulási oxigéntartalmú szénvegyületé.


Mi a szénvegyület összegképlete, szerkezeti képlete, illetve a neve?


Kérlek vezessétek le

Nagyon köszönöm



2020. okt. 5. 13:38
 1/3 Arp Du ***** válasza:
CH2O ?
2020. okt. 10. 06:41
 2/3 anonim ***** válasza:

CxHyOz + 2 O2 = x CO2 + y/2 H2O + (2 + z/2 - x - y/4) O2

2 + z/2 - x - y/4 = 1

z/2 + 1= x + y/4

2z + 4 = 4x + y

1. Ha z = 1

x = 1 és y = 2

CH2O, HCOH, formaldehid, metanal

2. Ha z = 2

x = 1 és y = 4

CH4O2

HO-CH2-OH metándiol

CH3-O-OH metil-hidroperoxid

De ezek folyadékok.

2020. okt. 10. 09:27
 3/3 anonim ***** válasza:

*HCOH

HCHO

2020. okt. 10. 09:33