Mi a szénvegyület összegképlete, szerkezeti képlete, illetve a neve?
Kérlek vezessétek le
Nagyon köszönöm
2020. okt. 5. 13:38
2/3 anonim válasza:
CxHyOz + 2 O2 = x CO2 + y/2 H2O + (2 + z/2 - x - y/4) O2
2 + z/2 - x - y/4 = 1
z/2 + 1= x + y/4
2z + 4 = 4x + y
1. Ha z = 1
x = 1 és y = 2
CH2O, HCOH, formaldehid, metanal
2. Ha z = 2
x = 1 és y = 4
CH4O2
HO-CH2-OH metándiol
CH3-O-OH metil-hidroperoxid
De ezek folyadékok.