Sexibaba kérdése:

Erzsi néni dinnyét árul. Hétfőn eladta a dinnyék felét és még 4 drb-ot, kedden a maradék felét és még 2 drb-ot szerdán 5 dinnyét, csütörtökön 2 híján a maradék felét, pénteken pedig ay utolsó 8-at. Hány dinnyét adott el a héten?


levezettem, megoldottam, csak kellene a visszaigazolás, hogy más is így oldaná e meg.

Gyönyörűen lehet haladni alulról felfelé, vagyis visszafelé.kis pontatlanság az elején, ami elbizonytalanít, hogy nincs megadva, hogy a maradék fele +4, hanem az van ott, hogy az összes dinnye fele +4, tehát az összes dinnye x nem tudjuk.



2020. máj. 11. 16:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem tudni más is így oldaná-e meg mint te, mivel nem látni a te megoldásodat..
2020. máj. 11. 16:50
 2/20 A kérdező kommentje:
53 dinnyét adott el nálam. de 54 re is kijön a visszavezetés is.
2020. máj. 11. 16:59
 3/20 anonim ***** válasza:
Az oké, de hol a levezetés?
2020. máj. 11. 17:02
 4/20 A kérdező kommentje:
sztem lényeg a jó levezetés
2020. máj. 11. 17:06
 5/20 anonim ***** válasza:
De a levezetésed sem lehet jó, mert sem 53-ra sem 54-re nem jön ki a visszaellenőrzés.. nem tűnt fel??
2020. máj. 11. 17:08
 6/20 A kérdező kommentje:

hétfő....24,5+4/24,5=53

kedd.....9,5/15

szerda...5/10

csüt......2/8

péntek.....8/


a perjel elötti részeket adta el, és kijön.53

2020. máj. 11. 17:17
 7/20 anonim ***** válasza:

Teljesen rossz az egész. Amúgy az ellenőrzés azt jelenti, hogy a végeredmény alapján végigszámolod a szöveges feladattal a készlet alakulását. Megjegyzendő, szeletelt dinnyedarabok eladásáról szó sincs, egész dinnyékkel (számokkal) kell számolni, de persze - érthető módon - törtszámokkal sem jön ki az eredmény:


hétfőn eladta a dinnyék felét és még 4 db-ot: (53/2)-4 = 22.5 [dinnye maradt]

kedden eladta a maradék felét és még 2 db-ot: (22.5/2)-2 = 9.25 [dinnye maradt]

szerdán eladott 5 dinnyét: 9.25-5 = 4.25 [maradt]

és akkor még sehol nincs a pénteki 8 db eladás, úgy hogy már csak 4 maradt, meg egy kis szeletke :)

Szerinted ez így jó?

2020. máj. 11. 17:36
 8/20 A kérdező kommentje:

a hétfői napot 53 dinnyével kezdte, viszont 5 dinnyével zárta

a keddet 24,5 dinnyével kezdte, viszont 15 dinnyével zárta

a szerdát kezdte 15 dinnyével és lezárta a napot 10 dinnyvével

a csütörötki napot kezdte 10 dinnyével, és zárta 8 dinnyével a napot

a péntekei napon eladta a maradék 8at amellyel kezdte a napot, mely csütörtökről maradt ki

2020. máj. 11. 17:55
 9/20 A kérdező kommentje:
nem az 53 a fele
2020. máj. 11. 17:56
 10/20 A kérdező kommentje:
kedd szerda csütörötk péntek jó még a hétfő kezdésen kell csiszolni
2020. máj. 11. 18:04
1 2