Tudnátok ebben segíteni? Két szám különbsége 185. Határozzuk meg a két számot, ha tudjuk, hogy a két szám hányadosa 7 és a maradék 5.


#matematika #maradékos #két szám meghatározása
2019. okt. 3. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

a+b=185

a/b=7; +5

2019. okt. 3. 08:34
 2/6 A kérdező kommentje:
Eddig én is eljutottam... :D :D
2019. okt. 3. 08:35
 3/6 anonim ***** válasza:

a+b=185

és

(a-5)/b=7


(a-5)/(185-a)=7 -> innen már csak megy egyedül...

2019. okt. 3. 09:13
 4/6 anonim ***** válasza:
boooocs, 2 szám különbsége. Vagyis a-b=185 nyilván...
2019. okt. 3. 09:16
 5/6 A kérdező kommentje:

Végre... rég voltam 5dikes :D :D :D :D :D

.... vagy 35 éve :D

de megoldottam....



x-y=185

x/y=7 ;+5


7y+5=x

x=185+y

7y+5=185+y

6y-180=0

y=30

x=185+30=215


215-30=185

215/30=7, ahol 7*30=210 ahol 215-210=5, azaz a maradék 5

2019. okt. 3. 10:39
 6/6 anonim ***** válasza:
én csak 22 éve :) de örülök, hogy összejött.
2019. okt. 3. 10:48