2019. okt. 3. 08:28
2/6 A kérdező kommentje:
Eddig én is eljutottam... :D :D
2019. okt. 3. 08:35
3/6 anonim válasza:
a+b=185
és
(a-5)/b=7
(a-5)/(185-a)=7 -> innen már csak megy egyedül...
4/6 anonim válasza:
boooocs, 2 szám különbsége. Vagyis a-b=185 nyilván...
5/6 A kérdező kommentje:
Végre... rég voltam 5dikes :D :D :D :D :D
.... vagy 35 éve :D
de megoldottam....
x-y=185
x/y=7 ;+5
7y+5=x
x=185+y
7y+5=185+y
6y-180=0
y=30
x=185+30=215
215-30=185
215/30=7, ahol 7*30=210 ahol 215-210=5, azaz a maradék 5
2019. okt. 3. 10:39
6/6 anonim válasza:
én csak 22 éve :) de örülök, hogy összejött.