2017. szept. 12. 19:37
1/3 anonim válasza:
Van x számú diónk.
Megettük az ötödét, maradt: 4/5 x
A amaradék negyedét, maradt: 4/5 x - 1/5 x = 3/5 x
Ennek a felét, maradt: 1/2 * 3/5 x = 3/10 x
3/10 x = 6
Be tudod fejezni?
2/3 A kérdező kommentje:
Igen. Koszonom:)
2017. szept. 12. 19:42
3/3 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy képletben könnyebb lenne, mint leírni egyesével :D
felét megettük, 6 maradt --> 12 volt
megettük negyedét, 12 maradt --> 3/4 = 12, akkor 4/4 = 16
megettük ötödét, 16 maradt --> 4/5 = 16, akkor 5/5 = 20
Ezek alapján, ha képlet kéne, akkor x az eredeti diók száma:
x*(4/5)*(3/4)*(1/2)=6
x * 12/40 = 6
x * 3/10 = 6
x = 20