Van egy feladat, hogy az alábbi kifejezéseket hozzuk logaritmusmentes alakra, itt van az egyik kifejezés ami már kész viszont miért lett 1/2-ed a gyök alatt b-ből?
Kép: [link]
Köszi előre is
2020. aug. 27. 09:35
1/3 anonim válasza:
A gyökvonás megfeleltethető az 1/2-es hatványozásnak.
2/3 anonim válasza:
Miért törölted ki a második lépést?
Tanultátok a gyökvonásnál, hogy
n-edikgyök(a^k) = a^(k/n), ez alapján
gyök(b) = másodikgyök(b^1) = b^(1/2)
A következő lépésben a hatványozás azonosságát kell használnunk;
a^n : a^k = a^(n-k), így
b^x : b^(1/2) = b^(x-1/2)
Innen pedig a log(b)[b^(x-1/2)] értéke a logaritmus definíciója szerint x-1/2.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amit kisatíroztam az másik feladat része volt
2020. aug. 27. 20:22