Hogy jött ki x-1/2 ennél a logaritmus feladatnál?


Van egy feladat, hogy az alábbi kifejezéseket hozzuk logaritmusmentes alakra, itt van az egyik kifejezés ami már kész viszont miért lett 1/2-ed a gyök alatt b-ből?


Kép: [link]


Köszi előre is


2020. aug. 27. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyökvonás megfeleltethető az 1/2-es hatványozásnak.
2020. aug. 27. 10:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért törölted ki a második lépést?


Tanultátok a gyökvonásnál, hogy


n-edikgyök(a^k) = a^(k/n), ez alapján


gyök(b) = másodikgyök(b^1) = b^(1/2)


A következő lépésben a hatványozás azonosságát kell használnunk;


a^n : a^k = a^(n-k), így


b^x : b^(1/2) = b^(x-1/2)


Innen pedig a log(b)[b^(x-1/2)] értéke a logaritmus definíciója szerint x-1/2.

2020. aug. 27. 10:58
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amit kisatíroztam az másik feladat része volt
2020. aug. 27. 20:22