[link]


Hogyan oldjam meg? Nem azt kérem,hogy oldjátok meg helyettem,hanem hogy magyarázzátok el,hogyan kell. Gondoltam 2 dologra is,az első hogy egy törtjel alá viszem,és úgy oldom meg,vagy eltüntetem a nevezőket. A válaszaitokat előre is köszönöm! Ha lehet akkor megoldanátok lapra, köszönöm!


2010. aug. 2. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

törtes egyenleteknél arra kell figyelni, hogy ha szorzol, akor az egyenlet mindkét oldalával el kell követni, ha osztasz úgyszintén stb.


tehát itt szimplán beszorzod 4-gyel ill. 3-mal:


így lesz 4(x+5)=3(3x)

4x+20=9x /-4x

20=5x /:5

X=4

2010. aug. 2. 21:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsesz, rosszul tördelte az irományomat a gyakori, leírom még egyszer:


4(x+5)=3(3x)

4x+20=9x

kivonsz 4x-et

20=5x

osztod 5-tel

4=x

2010. aug. 2. 21:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon sokat segítettél! Örök hálám!
2010. aug. 2. 21:36