Mit lehet kezdeni az ilyen típusú példáknál?


3-4x/x²-1≤0


x-5/4+x≥0


(≥ jelek a törtvonal után vannak.)


2020. jún. 28. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs rendesen leírva.

Az 1. szerintem így van:

(3-4x)/x^2-1<=^30

x nem 0.

Közös nevezőre hozás:

(3-4x-x^2)/x^2<=0

(x^2+4x-3)/x^2>=0

x^2+4x-3>=0

x<=-4,65 vagy x>=0,65

2020. jún. 28. 17:23
 2/6 anonim ***** válasza:

(x-5)4+x>=0

x-5+4x>=0

5x-5>=0

x>=1

2020. jún. 28. 17:25
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Így adták meg a feladatot, "megoldáshalmazt" kellene keresni, X eleme{...}

2020. jún. 28. 17:32
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. jún. 28. 18:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Így más:

(x-5)/(4+x)>=0

a) x-5>=0 és 4+x>0

x>=5 és x>-4 => x>=5

b) x-5<=0 és 4+x<0

x<=5 és x<-4 => x<-4

2020. jún. 28. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:

(3-4x)/(x^2-1)<=0

a) 3-4x>=0 és x^2-1<0

x<=3/4 és |x|<1 => -1<x<=3/4

b) 3-4x<=0 és x^2-1>0

x>=3/4 és |x|>1 => x>1

2020. jún. 28. 18:28