3-4x/x²-1≤0
x-5/4+x≥0
(≥ jelek a törtvonal után vannak.)
2020. jún. 28. 17:11
1/6 anonim válasza:
Szerintem nincs rendesen leírva.
Az 1. szerintem így van:
(3-4x)/x^2-1<=^30
x nem 0.
Közös nevezőre hozás:
(3-4x-x^2)/x^2<=0
(x^2+4x-3)/x^2>=0
x^2+4x-3>=0
x<=-4,65 vagy x>=0,65
3/6 A kérdező kommentje:
2020. jún. 28. 17:32
5/6 anonim válasza:
Így más:
(x-5)/(4+x)>=0
a) x-5>=0 és 4+x>0
x>=5 és x>-4 => x>=5
b) x-5<=0 és 4+x<0
x<=5 és x<-4 => x<-4
6/6 anonim válasza:
(3-4x)/(x^2-1)<=0
a) 3-4x>=0 és x^2-1<0
x<=3/4 és |x|<1 => -1<x<=3/4
b) 3-4x<=0 és x^2-1>0
x>=3/4 és |x|>1 => x>1