Ezeknek a példáknak hogyan kell nekiállni? Nem értem 3,25x10³+ 2,75x 10²- 1,507x 10³ 5,6x 10 (kicsi négyes) -1,9x 10³- 5,2082x 10 (kicsi négyes

Fontos lenne

2018. nov. 4. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
1x10³=10x 10²
2018. nov. 4. 15:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól tévedek, akkor a feladat a tizedesjegyek mozgatásáról szól:


3,25*10^3 = 3250 (3-mat jobbra vittem a tizedesjegyet)

2,75*10^2 = 275 (2-őt jobbra vittem a tizedesjegyet)


A 3,25*10^3-ot mondják úgy is, hogy az a 3250 normálalakban felírva.


A többi ez alapján már elvileg menni fog... Miután átírtad őket, elvégzed az összeadásokat, kivonásokat és megkapod a végeredményt.

2018. nov. 4. 16:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy gond van még: az 5.6 elé nem írtad, hogy + vagy -.

[link]

2018. nov. 4. 17:05