Fontos lenne2018. nov. 4. 15:18
2/3 anonim válasza:
Ha jól tévedek, akkor a feladat a tizedesjegyek mozgatásáról szól:
3,25*10^3 = 3250 (3-mat jobbra vittem a tizedesjegyet)
2,75*10^2 = 275 (2-őt jobbra vittem a tizedesjegyet)
A 3,25*10^3-ot mondják úgy is, hogy az a 3250 normálalakban felírva.
A többi ez alapján már elvileg menni fog... Miután átírtad őket, elvégzed az összeadásokat, kivonásokat és megkapod a végeredményt.
3/3 anonim válasza:
Egy gond van még: az 5.6 elé nem írtad, hogy + vagy -.