Valaki megoldaná helyettem ezeket a matek feladatokat? (nem nehezek) csak nincs kedvem nekiállni:


1:


1 osztályba 25 tanuló jár.

A tanulók 3/5 része lány.

Hány fiú van az osztályban?

A tanulók hányad része, hány százaléka fiú?


2:

A 8. évfolyam létszáma az előző éi 75-ről 87-re emelkedett.

Hány százalékos volt a létszámnövekedés?


3:

Egy cipő árát az A boltban 35%-kal felemelték, a B boltban 10%-kal leszállítottákn Mennyibe került eredetileg a cipő, ha az eredeti ár a két boltban ugyanaz volt, viszont most 13,50 € különbség van a két ár között.


2018. okt. 17. 17:14
 1/2 sharkxxx ***** válasza:

1.)

1 osztályba 25 tanuló jár.

T = 25

A tanulók 3/5 része lány.

L = T*3/5 = 25*3/5 = 15

Hány fiú van az osztályban?

F = ?

A tanulók hányad része, hány százaléka fiú?

x = ?

-----------------------

25 = L + F

25 = 15 + F

F = 25 - 15

F = 10

Az osztályban 10 fiú van.

x = 10/25

x = 2/5

x = 0.40

x = 40 %

A tanulók 2/5 része, 40 százaléka fiú.


2.)

A 8. évfolyam létszáma az előző évi 75-ről 87-re emelkedett.

------------------

75*(1 + x) = 87

1 + x = 87/75

1 + x = 1.16

x = 1.16 - 1

x = 0.16

x = 16 %

16 százalékos volt a létszámnövekedés.


3.)

Egy cipő árát az A boltban 35%-kal felemelték,

A = E*(1 + 0.35)

a B boltban 10%-kal leszállították,

B = E*(1 - 0.10)

most 13,50 € különbség van a két ár között,

A - B = 13.50

Mennyibe került eredetileg a cipő?

E = ?

----------

A - B = 13.50

E*(1 + 0.35) - E*(1 - 0.10) = 13.50

1.35*E - 0.90*E = 13.50

0.45*E = 13.50

E = 13.50/0.45

E = 30

Eredetileg a cipő 30 euróba került.

2018. okt. 17. 18:20
 2/2 A kérdező kommentje:

Sharkxxx

nagyon szépen köszönöm

2018. okt. 17. 18:25