A vízszintes úton haladó 8 kg tömegű kerékpáros egy emelkedő aljához érkezik 12 m/s kezdősebességgel. ahol x=8*2 + 50 a) Milyen képlettel számoljuk a mozgási energiát? b) Mekkora a mozgási energiája, mielőtt elkezdene felmenni az emelkedőn?


Tegyük fel, hogy a kerékpáros egyáltalán nem szeretne pedálozni, csak gurul.

c) Mi történik a mozgási energiájával, miközben gurul felfelé az emelkedőn (mivé alakul)?

d) Milyen magasra jut az emelkedőn? (a gyors kiszámításhoz munka/energiafajta képlete szükséges)



2020. jún. 6. 09:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Pontosan írd le a feladatot, mert ha csak odaírsz egy egyenletet, abból még nem tudjuk, mire is vonatkozik az...
2020. jún. 6. 12:03
 2/2 anonim ***** válasza:

Probaltam elkepzelni egy 8kg tomegu kerekparost, de nem megy. Emberbol biztosan nem, mert egy annyira kicsi gyerek meg jarni sem tud, nem hogy kerekparozni. Esetleg egy makako majmot meg lehetne tanitani biciklizni, azok eleg okosak, es kelloen kicsik.

Amugy igen, eleg hianyos a feladat jelenlegi kiirasa. Nem tudom, mi az a "ahol x=8*2 + 50"

Ami biztos:

a) (m*v^2)/2, ahol m a tomeg kg-ban, v pedig a sebesseg m/s-ban

b) Ebbe a kepletbe kell behelyettesiteni amit megadtak.

c) Mozgasi energiabol helyzeti energia lesz, illetve a surlodasbol, kozegellenallasbol adodoan hove alakul a tobbi.

d) Ha az elobbi vesztesegeket elhanyagoljuk (feladattol fugg, hogy el lehet-e), akkor m*g*h=0.5*m*v^2, innen m kiesik, es a magassagra kijon, hogy h=(v^2)/2g. Ha nem lehet elhanyagolni, akkor csak annyit tudunk, hogy h legfeljebb annyi, ami a jobb oldalon kijott.

2020. jún. 7. 16:58