Két egymástól 9 km távolságra lévő pontból egyszerre indul el egy-egy kerékpáros. Ha egymással szembe indulnak 20 perc múlva találkoznak. Ha egy irányba haladnak 3 óra múlva találkoznak. Hány km/h a gyorsabb kerékpáros sebessége?


2020. ápr. 8. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A két kerékpáros sebessége legyen x és y km/h

20'=1/3h


1/3x+1/3y=9

3x-3y=9

------------

Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.

x+y=27

x-y=3

--------

2x=30

x=15

2020. ápr. 8. 11:49
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2020. ápr. 8. 12:07