Hegynek felfelé 15 km-t, lejtőn lefelé 30 km-t, vízszintes talajon 20km-t haladtak óránként. Reggel 7-kor indultak és délután 7 órára érkeztek vissza. Csak Keszthelyen tartottak egy órás pihenőt. Milyen hosszú utat jártak be ezen a napon?
Ha szépen kérem valaki le tudná nekem ezt vezetni?
2020. máj. 4. 16:16
1/5 anonim válasza:
Ez a feladat tuti, hogy ennyi? Nincs semmi adat, h nemtom az ut x%a volt megymenet y mog lejto vagy nemtom. nekem hianyosnak tunik a dolog.
2/5 anonim válasza:
Odafelé:
x emelkedő y lejtő z vízszintes
idő:
x/15+y/30+z/20
Visszafelé:
x/30+y/15+z/20
x/15+y/30+z/20+x/30+y/15+z/20=11
(x+y+z)/10=11
x+y+z=110
3/5 anonim válasza:
De ez a 110 csak az odaut, nem? Bar en nem ertem a logikat a szamolasban.
4/5 anonim válasza:
Igen. A teljes megtett táv 220 km.
1. Az időt úgy számolod ki, hogy az utat osztod a sebességgel.
2. Ami odefelé lejtő, az visszafelé emelkedő.
5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ennyi a feladat.
Köszönöm szépen a segítséget!
2020. máj. 4. 18:33