Egy kerékpáros kiránduló társaság Tihanyból Keszthelyre, majd ugyanazon az úton vissza túrázott a Balaton-felvidéken. ?


Hegynek felfelé 15 km-t, lejtőn lefelé 30 km-t, vízszintes talajon 20km-t haladtak óránként. Reggel 7-kor indultak és délután 7 órára érkeztek vissza. Csak Keszthelyen tartottak egy órás pihenőt. Milyen hosszú utat jártak be ezen a napon?


Ha szépen kérem valaki le tudná nekem ezt vezetni?



2020. máj. 4. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a feladat tuti, hogy ennyi? Nincs semmi adat, h nemtom az ut x%a volt megymenet y mog lejto vagy nemtom. nekem hianyosnak tunik a dolog.
2020. máj. 4. 16:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Odafelé:

x emelkedő y lejtő z vízszintes

idő:

x/15+y/30+z/20

Visszafelé:

x/30+y/15+z/20


x/15+y/30+z/20+x/30+y/15+z/20=11

(x+y+z)/10=11

x+y+z=110

2020. máj. 4. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
De ez a 110 csak az odaut, nem? Bar en nem ertem a logikat a szamolasban.
2020. máj. 4. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen. A teljes megtett táv 220 km.


1. Az időt úgy számolod ki, hogy az utat osztod a sebességgel.


2. Ami odefelé lejtő, az visszafelé emelkedő.

2020. máj. 4. 17:58
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, ennyi a feladat.

Köszönöm szépen a segítséget!

2020. máj. 4. 18:33