Mekkora sebességgel indul az emelkedő aljából az a kerékpáros, akinek három méter magasságban még 5 m/s sebessége van úgy, hogy az emelkedés során már nem hajtotta a kerékpárját?

Sziasztok! Megakadtam egy kicsit a fizikában... Nagyon köszöm a segítséget előre is!

2019. máj. 22. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Felírod a lejtő aljára és tetejére az energiamegmaradás tételét:

Lent csak mozgási, fent mozgási és helyzeti energiája is lesz.

Mozgási energia: Em=1/2*m*v^2

Helyzeti energia: Eh=m*g*h

Innen már menni fog:)

2019. máj. 22. 18:39
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, viszont még lenne egy kérdésem:

Nem értem ,hogy hogyan írjak lentre mozgási energiát ha nem tudom a tömegét sem a sebességét...

2019. máj. 22. 19:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy ha lentre írom az energiamegmaradás képletét akkor mit írjak h-nak?
2019. máj. 22. 19:29
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

A tömeg ki fog esni, a sebesség a kérdés.

1/2*m*(v1)^2=1/2*m*(v2)^2+m*g*h

Ebből kell kifejezni a v1-t.

2019. máj. 22. 19:29
 5/8 A kérdező kommentje:

És akkor ha már behelyettesítem kész is van a feladat?


Iszonyú hálás vagyok!!

2019. máj. 22. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:

A feladat akkor van kész, ha v1-re kifejezted a képletet, és numerikusan is megadtad v1-et.


Osztva m/2-vel az energiamegmaradási egyenletet és gyököt vonva:


v1 = gyök[(v2)^2+2*g*h]


Ebbe kell behelyettesíteni, hogy v1-re numerikus eredményt kapj.

2019. máj. 22. 21:15
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. máj. 23. 08:45
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok! Nekünk is ugyanez a feladat, csak más számokkal,és az a kérdésem lenne, hogy a tömeg hogy esik ki? Mert ugye 3 van belőle.

Köszönöm előre is!

2021. ápr. 15. 15:35