Hyoudou_Issei kérdése:

A problémámra egyszerű feladatban kérnék választ. Mennyi idő alatt tesz meg a kerékpáros 54 km ert ha az 1 órabán 15 km. Minden következő órában 1 km - el kevesebbet mint az első körben?

Az a ez az házi feladatom de nem értem és számtani sorozatba kéne meg oldanom de nem vágom hogy kel

2018. jan. 9. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


"Összegzési képlet"-nél a másodikat használd hozzá.


S=54, ez a sorozat összege

a1=15, eza sorozat első tagja

d=-1


n-re kapsz egy másodfokú egyenletet, azt kell megoldani. Két gyöke lesz, ellenőrzöd melyik a lehetséges.

2018. jan. 9. 15:20
 2/3 anonim ***** válasza:

a1 = 15

d = -1


S = (a1 + an) * (n/2)

an = a1 + (n-1)d = 15 - n + 1 = 16-n


54 = (15 + 16 - n) * (n/2)

54 = (31 - n) * (n/2)

54 = 15,5n - 0,5n²

-0,5n² + 15,5n - 54 = 0

n² - 31n + 108 = 0


Ezt kellene megoldani a másodfokú egyenletek megoldóképletével.

2018. jan. 9. 15:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2018. jan. 17. 04:17