Az a ez az házi feladatom de nem értem és számtani sorozatba kéne meg oldanom de nem vágom hogy kel2018. jan. 9. 15:01
1/3 anonim válasza:
"Összegzési képlet"-nél a másodikat használd hozzá.
S=54, ez a sorozat összege
a1=15, eza sorozat első tagja
d=-1
n-re kapsz egy másodfokú egyenletet, azt kell megoldani. Két gyöke lesz, ellenőrzöd melyik a lehetséges.
2/3 anonim válasza:
a1 = 15
d = -1
S = (a1 + an) * (n/2)
an = a1 + (n-1)d = 15 - n + 1 = 16-n
54 = (15 + 16 - n) * (n/2)
54 = (31 - n) * (n/2)
54 = 15,5n - 0,5n²
-0,5n² + 15,5n - 54 = 0
n² - 31n + 108 = 0
Ezt kellene megoldani a másodfokú egyenletek megoldóképletével.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget
2018. jan. 17. 04:17