Mekkora erő gyorsítja azt az 1500 tömegű autót, amelyik álló helyzetből 8,7s alatt éri el a 100 km/h sebességet?

2020. jún. 1. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

F = m*a

Ismert a tömeg, a gyorsulás számolható. Definíció szerint a gyorsulás:

a = (v2-v1)/t

v2 = 100 km/h -> át kell váltani m/s-ba (segítség: 1 m/s = 1 km/h)

v1 = 0 km/h, mivel álló helyzetből indul.

t = 8.7s

Így megkapod a gyorsulás értékét, amit a tömeggel szorozva a kérdéses erőt kapod eredményül.

2020. jún. 1. 14:13
 2/3 anonim válasza:
Pontosan
2020. jún. 1. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyorsaságomban elrontottam a sebesség átváltást, helyesen:

1 m/s = 3.6 km/h

Elnézést!

2020. jún. 1. 14:44