Egy m=2kg tömegű testet egy F erő kezd húzni álló helyzetből.5s idő múlva a test sebessége 5m/s. Mennyi a test gyorsulása? Mekkora az F erő?

(nincs súrlódás)

2020. máj. 1. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

F=m*a

F=2kg*a

a=(delta)v/(delta)t= 5m/s / 5s = 1m/s^2

F=2kg*1m/s^2

F=2N

2020. máj. 1. 01:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. máj. 1. 01:51