Fizikai kérdések dolgozatban ! A testre 9N nagyságú erővel hatunk 0, 05 másodpercig, eközben 2m/s-mal nő a sebessége a) Mekkora a test gyorsulása? B) mennyi a test tömege?


2. Feladat : az álló 55kg tömegű kocsiba 4m/s sebességgel beleütközik egy 45 kg tömegű másik kocsi .

a) mekkora lesz a sebessége és a lendülete a két kocsinak az osszekapcsolodas után ?


3. Feladat :

A 80 kg szánkot vízszintesen irányban húzzuk 100n erővel . A Havas út és a szánkó között 0,1 a csuszasi súrlódási együttható értéke .

Mekkora a szanko gyorsulása ?



2020. febr. 20. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1) Feladat, gyorsulás, a = dv/dt, azaz 2 (m/s) / 0,05 (s)

F = a*m - a gyorsulást már tudod, az erőt tudod (9 N) fejezd ki a képletből.

2) Feladat, lendületmegmaradás, v1*m1 = v2*m2, 55*0+45*4 = (55+45)*v2 - fejezd ki a képletből.

3) Feladat, súrlódás F = m *g * nűűűűűű (most nem váltanék át görög billentyűzetre), ebből tömeg, megvan, g az 9,81 m/s2 (de gondolom tudod fejből), súrlódási együtt ható megvan. Ezt levonod 100 N-ból ez az erő gyorsítja a szánkót (ha negatív akkor értelemszerűen meg sem moccan a szánkó mert kicsi hozzá az erő, kivéve ha felborítod de az már más típusú feladat :) Az erő-tömeg-gyorsulás összefüggését ld. 1) feladat abból visszaszámolod.

2020. febr. 20. 14:08
 2/2 anonim válasza:
A szánkó 80 kg, a kocsik meg 45 és 55. 😒😒😒😒😒👏👏👏👏👏👏👏👏👌👌👌
2020. aug. 28. 11:14