Egy 1500 kg -os autó 2m/s² gyorsulással mozogva álló helyzetből indulva 54 km/h sebességet ér el. Mennyi ideig gyorsított? Mennyi utat tett meg ezalatt? Mennyi a motor munkája? Mennyi a motor teljesítménye?

2018. júl. 27. 19:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Erre kész képletek vannak. Nem tudom, mi okoz nehézséget a fv. táblából való kimásolás során...


a). t=v/a


b). s=a*t^2/2


c). W=m*a*s


d). P=W/t



kérdés?

2018. júl. 27. 20:13